Flügger värviskanner

150.00

Värvitoonide skanneerimisest

Ehitamisel või  renoveerimistöödel on alati hulk valikuid nagu: stiil, disain, viimistluse tüüp ja muidugi lõplik värvitoon. Värvide sobitamine keskkonda on oluline, kuid samal ajal ka väga delikaatne protsess. Keda usaldada? Spetsialisti soovitused või Teie enda  soovid ja tunded? Valikuid  ja võimalusi on palju, kuid tulemus peab olema 100% asjakohane ning Teile endale kõige sobilikum.

Saadaval järeltellimisel

Värvitoonide skanneerimisest

Ehitamisel või  renoveerimistöödel on alati hulk valikuid nagu: stiil, disain, viimistluse tüüp ja muidugi lõplik värvitoon. Värvide sobitamine keskkonda on oluline, kuid samal ajal ka väga delikaatne protsess. Keda usaldada? Spetsialisti soovitused või Teie enda  soovid ja tunded? Valikuid  ja võimalusi on palju, kuid tulemus peab olema 100% asjakohane ning Teile endale kõige sobilikum.

 Seega peame valima kindla värvitooni või toonid! Üldise kontseptsiooni määratlemisel saate seda teha ühe lahendusena  arvuti abil, kuid ei toonimisspetsialist ega värvi skanner ei saa elektroonilise seadme ekraanil kuvatava kujutisega identset värvitooni valida ega valmis toonida. See on peamiselt tingitud värvide “renderdamise” tehnoloogiast arvutiekraanil. Ideaalne ning ka parim lahendus  on valida omale sobilik värvitoon vastava värvitootja värviskeemi ehk rahvakeeli värvikaardi alusel.

 Flüggeri toonimissüsteem sisaldab kokku üle 37 000 värvitooni, mis sisalduvad nii Flüggeri värvikollektsiooni kataloogides kui ka üldiselt tunnustatud kataloogides NCS, RAL ja teistes maailma juhtivate  tootjate värvisüsteemides. Värvi kataloogidest värvi valimisel peate teadma ainult selle numbrit, isegi kui valik tehakse värvikataloogide elektrooniliste versioonide abil. Trükitud värvikataloogis on lubatud ehk ka teinekord eraldi  ära märgitud värvide (toonide) väike kõrvalekalle tegelikust toonist. Selle põhjuseks on trükivärvi ja toonitavate värvide erinevus. Seega tasuks alati arvestada,et toonimismasin ei anna 100% tõenäosusega tooni kui see algselt värvikaardil näha oli. Värvi läikivus mõjutab ka värvi tajumist. Läikivamat värvikatet peetakse silmale kergemaks kui matti värvipinda.

Valida on veel ühe värvivaliku protsessi vahel -selleks on  tegelik värviproov. See on individuaalsem protsess ja siin on abiks kogenud toonimisspetsialistid.  Flüggeri tootevalikus on  värvikatsetusteks esindustes saadaval 0,35 l väikesed proovipurgid. Meie esinduskaupluste ekspertidel on pikaajaline kogemus värvide toonimises, sellest kindlasti palju  abi kui aktuaalseks muutub n.n kohandatud toonide loomine  -ehk  eritellimusel loodud  toonid. See on väga oluline, eriti kui töötate klientidega, kes nõuavad täpseid värvitoone. Selle tulemusel on meie Flügger Värvid meeskond pälvinud disainerite, ehitusjuhtide ja maalrite austuse ja sooja vastuvõtu.

Pikka aega tugines meie meeskond  lõpliku värvitooni valimisel kas siis oma nägemusest või eelnevast kogemusest. Nüüd on meil võimalus oma töös kasutada kaasaskantavaid elektroonilisi skannereid, mis on võimelised lugema värvitoone peaaegu igalt pinnalt ja salvestama neid seadme mällu Flügger värvikataloogide põhjal. Juba peaaegu aasta on meie meeskonnal olnud Flüggeri värvikollektsioonile kohandatud uusima põlvkonna NCS Colourpin II värviskannerid. Colourpin ll on isikupärastatud tööriist värvide skanneerimiseks mis tahes pinnalt. Colourpin II  seade ühendatakse Blue-tooth®-iga  teie nutitelefoniga ja seda kasutatakse koos tasuta rakendusega Flügger Colourpin II mis on alla laaditav Google Play keskonnast. Ainulaadne Colourpin ll skanner on kiireim ja täpseim värvide mõõtmise seade turul. Colourpin II  on väike ning kompaktne mis võimaldab seadet  hõlpsalt kaasas kanda, selle läbimõõt on vaid 27,5 mm ja pikkus 55 mm. Tuginedes oma kogemustele sellise seadmega, võime öelda, et see on värvitoonide valimisel, salvestamisel ja edastamisel suureks abiks nii erataribijale kui ka igapäevaselt viimistlustöödega tegelevale maalrile. Colourpin ll värvi skanner on eriti kasulik objektidel käimisel. Näiteks soovitakse kontoriruumides teostada pea 10 aastat tagaasi värvitud seinte  kohtparandusi kui kahjuks pole teada mis on antud värvitooni number. Kuigi värvikaardiga kõrvutamine üks võimalike viise algupärase värvitooni tuvastamiseks  annab Colourpin II-ga mõõtmine identse tooni numbri. Colourpin II-ga mõõtmisel soovitame mõõta värvitooni kohtadest mis pole olnud kokkupuutes päevavalgusega. Näiteks kapitagused, liistude tagused pinnad, ehk siis kõik need kohad mis on pigem varjatud ning pole mõjutatud UV valgusest mis tuhmistab toone ning võib anda Colourpin II-ga mõõtmisel vale tugevusega tooni.

 Colourpin II  aitab teil tuvastada õiges mõõtkohas koheselt vajaliku ning õige värvi tooni, olenemata ruumi valgustusest kuna seade valgustab tooni määramisel ise pinda. Skaneeritud toone saab edastada e-meili teel kas värvimüüjale või näiteks disainerile või arhitektile. Siiski tuleks arvestada selliste seadmete kõrge tundlikkusega. Skanneri näidud võivad oluliselt erineda, kui mõõdetava pinna reljeefsus on ka väga suur või  pole ühtlane. Skanneerides nii selliste kui ka ebaühtlase läikega pindade toone, võib esineda mõõtmisvigu. Siinkohal soovitame igaks juhuks kasutada ka füüsilist Flügger värvikaarti. Leidke skanneri poolt saadud tulemus Flügger värvikaardilt ning võrrelge seda mõõdetud pinnatooniga. Selliselt saate välistada ,et mõõdetud toon võiks erineda algupärasest toonist.  Seetõttu soovitame Teil enne lõpliku värvitooni valiku tegemist tellida minimaalne kogus värviproovi ehk testrit mis on saadaval (0,35 l)  taaras. Selleks teostage proovivärvimine analoogsele alusmaterjalile ja kõrvutage seda algupärase tooniga või hinnake tooni sobivust juba objektil konkreetses ruumid või keskkonnas.  See protseduur võib võtta veidi lisaaega, kuid see aitab teil saavutada kõige autentsema toonilahenduse, mida Te olete soovinud. Flüggeriga on palju võimalusi ja valikuid!